Siparişler Hakkkında

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

  1. ‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)

AD- SOYAD:
ADRES:

  1. ‘SATICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)

AD- SOYAD: Atlas Kapı ve Mobilya LTD. ŞTİ.
ADRES: Firüzköy Mah. Firüzköy Blv. No:192/2 İstanbul/Avcılar

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

-Yükleme giderleri satıcıya, nakliye giderleri alıcıya aittir.

-Alıcı tüm siparişlerde %50 sipariş oluştururken, %50 nakliye yola çıkmadan SATICI’ya ödeme yapılmalıdır.

-Güncel fiyat, e-mail, telefon, whatsapp ile ALICI’ya bildirilecektir.

-doorista.com.tr katalog ve sipariş oluşturma sayfasıdır.

-ALICI, sipariş oluştururken https://doorista.com.tr/sartlar-ve-kosullar sayfasındaki tüm hükümleri kabul eder.

-ALICI’nın kalan bakiyesini ödemediği durumda, yükleme yapılmayacaktır.

-SATICI, ALICI’nın belirttiği tüm siparişleri eksiksiz teslim etmek zorundadır.

-ALICI, SATICI’ya adet,model,ölçü vermekle yükümlüdür. Yanlış verilen ölçülerden SATICI sorumlu değildir.

-Ölçüler SATICI’ya whatsapp, e-mail üzerinden belirtilmek zorundadır. ALICI bu kanallar aracılığı ile ölçüleri belirtmekle yükümlüdür.

-ALICI, sipariş durumunu whatsapp ve/veya e-mail yoluyla öğrenebilir. Yükleme sonrası oluşabilecek her türlü durumdan, SATICI sorumlu değildir.

-Fiyat, ürün detayları SATICI’nın ALICI’ya ilettiği proforma/teklif listesi dosyasında belirtilecektir.

-Proforma/teklif listesi fiyat, ürün cinsi, ürün adedi, paketleme şartlarını içermektedir.

Kullanım Koşulları
Son güncellenme: 11/07/2023
Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://doorista.com.tr web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://doorista.com.tr web sitesi Şirket Adı tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra doorista.com.tr olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak doorista.com.tr’a aittir ve doorista.com.tr üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik
Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. doorista.com.tr’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı
Şirket Adı olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, doorista.com.tr’da yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları
doorista.com.tr’da yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra “içerik” olarak anılacaktır) Şirket Adı olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler
Kullanıcıların tamamı, doorista.com.tr’u yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. doorista.com.tr dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı doorista.com.tr’un doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
doorista.com.tr’da mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
doorista.com.tr’da üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. doorista.com.tr, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
doorista.com.tr’u virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
doorista.com.tr’da sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. doorista.com.tr’a ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması
doorista.com.tr’un kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü: İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; İstanbul Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İade ve Geri Ödeme Politikası
Geri ödeme ve iade politikamız 7 gün sürer. Satın alma işleminizden bu yana 7 gün geçtiyse, size tam bir geri ödeme veya değişim sunamıyoruz.

İadeye hak kazanabilmeniz için, öğenizin kullanılmamış ve aldığınız durumda olması gerekir. Ayrıca orijinal ambalajında olmalıdır.

Bazı mal türleri iade edilmekten muaftır. Gıda, çiçek, gazete, dergi gibi çabuk bozulan ürünler iade edilemez. Ayrıca özel veya hijyenik ürünler, tehlikeli maddeler veya yanıcı sıvılar veya gazlar olan ürünleri de kabul etmiyoruz.

Ek iade edilemeyen öğeler:

Hediye Kartları

İndirilebilir yazılım ürünleri

Bazı sağlık ve kişisel bakım ürünleri

İadenizi tamamlamak için bir makbuz veya satın alma belgesine ihtiyacımız var.

Lütfen satın aldığınız ürünü üreticiye geri göndermeyin.

Yalnızca kısmi geri ödemelerin verildiği belirli durumlar vardır:

Bariz kullanım belirtileri olan kitap

Açılmış CD, DVD, VHS kaset, yazılım, video oyunu, kaset veya plak.

Orijinal durumunda olmayan herhangi bir öğe, bizim hatamızdan kaynaklanmayan nedenlerle hasarlı veya eksik parçadır.

Geri ödemeler
İadeniz alınıp incelendikten sonra, iade ettiğiniz ürünü aldığımızı bildirmek için size bir e-posta göndereceğiz. Geri ödemenizin onaylanıp reddedildiğini de size bildireceğiz.

Onaylanırsanız, geri ödemeniz işleme koyulacak ve belirli bir gün içinde kredi kartınıza veya orijinal ödeme yönteminize otomatik olarak bir kredi uygulanacaktır.

Geç veya eksik geri ödemeler
Henüz geri ödeme almadıysanız, önce banka hesabınızı tekrar kontrol edin.

Ardından kredi kartı şirketinizle iletişime geçin, geri ödemenizin resmi olarak yayınlanması biraz zaman alabilir.

Daha sonra bankanızla iletişime geçin. Geri ödeme gönderilmeden önce genellikle biraz işlem süresi vardır.

Tüm bunları yapmanıza rağmen geri ödemenizi henüz almadıysanız lütfen destek@doorista.com.tr adresinden bizimle iletişime geçin.

Satış Öğeleri
Yalnızca normal fiyatlı ürünler iade edilebilir. İndirimli ürünler iade edilemez.

Değişim
Öğeleri yalnızca kusurlu veya hasarlıysa değiştiririz. Aynı ürünle değiştirmeniz gerekiyorsa, bize destek@doorista.com.tr adresinden bir e-posta gönderin.

Hediyeler
Öğe, satın alındığında hediye olarak işaretlendiyse ve doğrudan size gönderildiyse, iadenizin değeri kadar bir hediye kredisi alırsınız. İade edilen ürün alındığında, size bir hediye sertifikası gönderilecektir.

Öğe satın alındığında hediye olarak işaretlenmemişse veya hediyeyi veren kişi siparişi size daha sonra vermek üzere kendisine göndermişse, hediyeyi verene geri ödeme göndeririz ve hediyeyi veren kişi iadenizi öğrenir.